Gramotnost není jenom čtení v Bělé nad Svitavou

Cyklus bezplatného vzdělávání pro občany Bělé nad Svitavou 

Semináře a konzultace s odbornými lektory se uskuteční během ledna a první poloviny února v prostorách Společenského centra. Kurzy zahrnují pět oblastí vzdělávání: IT gramotnost zaměřenou na práci s tablety, právní gramotnost, finanční a spotřebitelskou gramotnost nebo základy podnikání. 

Úvodní schůzka pro zájemce se koná 7.1.2015 od 15:30 hodin ve Společenském centru

Následovat bude pět kurzů:

  • První seminář Naučte se jak s chytrými telefony či tablety ve se uskuteční ve dvou dnech, a to  20. 1. a 21.1.2015. Do oblastí počítačové gramotnosti povede účastníky Ing. Ivo Janeček. (K dispozici bude mobilní počítačová učebna vybavená sedmi tablety a třemi výkonnými chytrými telefony, ale můžete si donést i svá zařízení)
  • Seminář s názvem Nenechám se napálit – spotřebitelská gramotnost proběhne dne 27. 1. 2015 s lektorem Bc. Miroslavem Zavřelem. 
  • Peníze se počítají – finanční gramotnost se uskuteční dne  28.1. 2015 s lektorem Ing. Martinem Bělovským.
  • Neznalost zákona neomlouvá – kurz právní gramotnosti bude realizován ve dvou dnech, a to   3. 2. 2015, kdy bude školit Mgr. Šárka Klodnerová a  4.2.2014 s lektorkou Ing. Marcelou Ducháčkovou.
  • Školení na téma základy podnikání a sebeprezentace s názvem Živím sám sebe se uskuteční  10. 2. 2015, kdy lektoruje Mgr. Monika Čuhelová, a 11. 2. 2015, kdy povede seminář specialistka na sebeprezentaci a vizáž Světlana Čiberová.

Vzdělávání bude probíhat vždy v časech od 15:00 do 20:00 hodin. Během seminářů je zajištěno hlídání dětí pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené a občerstvení pro účastníky. Vše je pro účastníky projektu zdarma.

Projekt Gramotnost není jenom čtení realizuje v Telecím Mateřské a rodinné centrum Krůček ze Svitav za podpory Evropského sociálního fondu. Pro další dotazy se můžete obrátit na Jaroslavu Herbrichovou, tel.: 734134759 , email: jaroslava.herb@gmail.com  Více na https://gramotnost3.webnode.cz/