Březová

Semináře a konzultace s odbornými lektory se uskuteční v dubnu na ZŠ v Březové.

Termíny kurzů pro obec BŘEZOVÁ.

 

Popis jednotlivých kurzů:

Nenechám se napálit - spotřebitelská gramotnost s lektorem DiS. Janem Hoférkem

- kurz, jehož cílem je naučit účastníky znát a účelně využívat pravidla ochrany spotřebitele, odhalit rozpory v kupní smlouvě, vytknout vadu a uplatnit své právo na reklamaci dle nového Občanského zákoníku. Posvítíme si na práva spotřebitele při využívání e-shopů. Zkrátka je to kurz, který má pomoci, jak nenaletět „Šmejdům".

 

Naučte se jak s chytrými telefony či tablety se uskuteční ve dvou dnech s lektorem Ing. Jiřím Pytelou

- kurz  je určen každému, komu se zdá, že je nevyužívá naplno, či se chce dozvědět, v čem všem by mu mohlo pomoci či ušetřit čas, lidem, kteří plánují koupi chytrého telefonu či tabletu či to s ním příliš neumí, nebo se chtějí dozvědět více a lépe využít jeho přednosti a funkce.

 

Neznalost zákona neomlouvá - kurz právní gramotnosti bude realizován ve dvou dnech s lektorem Mgr. Lukášem Rezkem

- Nový občanský zákoník, právo dědické, vlastnictví a sousedské právo, omezení vlastnického práva, právní vztahy k nemovitostem, rozhrady, věcná břemena, právo stavby, Nájem a pacht, nové pojetí smluv, výprosa a výpůjčka, nový katastrální zákon, zápisy do katastru nemovitostí, nové pojetí odpovědnosti a náhrad škod, základy nového pojištění, zákon o obchodních korporacích.

 

Živím sám sebe - základy podnikání a sebeprezentace - s lektorkou Mgr. Dagmar Mega

- účastníci získají základní přehled o způsobech a možnostech podnikání. Uvědomí si možnosti, které nabízí životní prostředí venkova. Uvědomí si šanci i rizika s podnikáním spojená. Dostanou vhled do podnikatelské činnosti, informace nutné k založení živnosti, přehled o zákonných normách vztahujících se k podnikání.

 

Peníze se počítají - finanční gramotnost s lektorkou Mgr. Dagmar Mega

- cílem kurzu je připravit účastníky na to, aby dokázali účelně hospodařit se svými prostředky, zamyslet se nad možností spoření a investic, dále aby znali pravidla bezpečného zadlužení, a aby odhadli rizika schopnosti splácet a jejich důsledky.


 

Přihlášky na tel.čísle: 608 851 095 nebo na emailu: pavlina.kratka@akropolis-uh.cz

Přihlašovat se můžete již nyní, počet míst je omezen.